QRLAND

مقایسه کیوآر کدها در مقابل بارکدها و برسی قابلیتهای qr code

مقایسه کیوآر کدها و بارکدها

تصور غلطی که بین بعضی افراد جا افتاده. این که  رواج qr code به معنی از رده خارج شدن کدهای سنتی است. بارکدهای سنتی نه تنها از رده خارج نشده اند. بلکه یک ابزار قدرتمند برای مدیریت کالاها و شناسایی آنها می باشد.

تفاوتهای زیادی بین قابلیت qr code و بارکدها هست.  ما در اینجا شما را با تعدادی از مهمترین آنها آشنا خواهیم کرد:

 

قابلیت تصحیح خطا

 

 

رمزینه پاسخ سریع (QR-code) از یک فناوری تصحیح خطا به نام Reed-Solomon استفاده میکند. که در سطح های مختلف توانایی آن برای رفع خطا متقاوت می باشد. به طور کلی این بارکدها از ۷ تا ۳۰ درصد قابلیت تصحیح دارند. خوانش و رمزگشایی آن‌ها دچار مشکل نمی‌شود. (به مثال زیر نگاه کنید)

مثال زیر نشان می دهد که رمزینه پاسخ سریع چگونه با اختلال مواجه می شود.
رپس های بالا در سطح L تولید شده اند. رپس های ۲ و ۳ مخدوش شده اند. تا اختلال در آنها بررسی شود. هر دو رپس مخدوش شده به وسیله تشخیص خطای سطح L قابل خواندن هستند.

 

تفاوت شکل ظاهری کیوآر کدها از بارکدها

 

 

بارکدها به صورت خطوط موازی و مستطیل شکل است.برای اسکن آنها نیاز به دستگاهای اسکن است. خطوط موازی را به صورت افقی اسکن کنند. در حالی که کیوآر کدها  معمولا مربعی شکل بوده و داده ها را به صورت افقی وعمودی نشان میدهند.

 

 

کیوآر کدها اطلاعات بیشتری را ذخیره میکنندیکی از تفاوت مهمی که کیوار کدها با بارکدها دارند. اطلاعات بسیار بشتری نسبت به بارکدها ذخیره میکنند.در حقیقت کیوآر کدها  صدها برابر بارکدها اطلاعات را در خود ذخیره میکنند .

 

اطلاعات کیوار کدها متفاوت می باشددر حقیقت کیوآر کدها متفاوت از بارکدها می باشند. بارکدهای معمولا اطلاعات شاخص هرمحصولی مثل نام شرکت، قیمت و … را نشان می دهند. در صورتی که کیوآر کدها اطلاعاتی را ذخیره میکنند.که قابل رویت و لمس نباشه مثل آدرس پست الکترونیکی و یا آدرس وب سایتها و در کل توضیحات مفصل تری را در خودشون دارند.

 

کیوآر کدها از کجا آمدن وبه چه شکل کار میکنند

برای اولین بار در کشور ژاپن و فقط برای استفاده در صنایع خودرو سازی استفاده میشد. ولی پس از گذشت زمان به دلیل قابلیتهای زیاد که داشت. از جمله ذخیره اطلاعات با حجم بالا و انتقال سریع به  مشتریان مورد استقبال بازاریابها قرار گرفت.

 

پشتیبانی از زبان پارسی:همانطور که گفته شد. این رمزینه قابلیت ذخیره حداکثر ۴,۲۹۶ کاراکتر الفبایی را دارا می باشد. در این رمزینه هر نوع الفبایی از هر زبان از جمله زبان پارسی قابل رمز گذاری است. اما نکته قابل توجه این است. برخی از نرم افزار های رمز گشای این کد ها ممکن است. توانایی خواندن الفباهای به جز حروف لاتین را نداشته باشد. بنابراین آنچه مهم است. قدرت رمزینه خوان مورد نظر در پشتیبانی از زبان های غیر لاتین است.

دلیل اهمیت استفاده از کیوآر کدها

Qr کدها ابزار حیاتی در بازاریابی هستندر عصر جدید با قابلیت هایی که qr code ها دارند. دیگر راه خود را به بازار پیدا کردند. و عضو اصلی و مهمی از هر کمپینی شده اند. ویژگی بالقوه ای که این کدها را با دیگر کدها متمایز کردهاست.که کیوآر کدها وسیله ی قوی برای کمک به دست آوردن مشتریان فعال تبدیل شده.

 

کاربردهای کدهای QR

از آنجایی که کیوآر کدها رابطه مستقیمی با دنیای مجازی و آنلاین دارد. عرصه را برای بازاریابها باز کرده که بتوانند تعامل موثری با مشتریان خود برقرار کنند. که خود میتونه شامل اطلاعات خیلی ساده ای باشد.

مثل بلیط های تخفیف ، جزئیات تماس  ، کوپن ها ، جزئیات مربوط به تماس ها و …باشد. با استفاده  از این کدها هرچیزی که امکان مشاهده در وب سایتها را داشته باشد. مشتریان می توانند مشاهده کنند.

 

ایجاد اشتیاق در مشریان برای فعالیت

یکی از موثر ترین قابلیت qr code ها، راهی برای جذب مشتری می باشد. که با اسکن کیوار کدها مشتریان بالقوه با تبلیغات و پیام های شرکت با اختیار و ارداه خود درگیر شده اند. و از اون دسته افرادی هستند که خودشان خواهان کسب اطلاعات بیشتر بوده اند. و بشتر از بقیه با کار شما تعامل  خواهند داشت.

آگهی و پیام های شما بیشتر در ذهن مشتری حک خواهد شد. این مسئله بسیار حائز اهمیت است. جز اساسی ترین قابلیت qr code محسوب میشود . چرا که امروز به قدری تبلیغات وسعت زیادی پیداه کرده که هر شخصی با صدها آگهی مواجه میشود و  به سرعت فراموش خواهد کرد . ولی کدهای کیوآر این قابلیت را دارد که ماندگاری بیشتری در ذهن افراد ایجاد کند .

 

 

ارتباط مستقیم با مشتری 

از دیگر قابلیت qr code، این است که با مشتریان امکان ارتباط مستقیم با مشتریان را فراهم خواهد کرد. به طور مثال کیوآر کدها میتوانند این شرایط را فراهم کنند. که مشتری به محض اسکن کد،  نظر خود را در مورد آن محصول بدهند. علاوه بر این شما با استفاده از این قابلیت qr code قادر به دستیابی به اطلاعات مهم مشتریان باشید. مثل آدرس اینترنتی ، آ درس و … دست پیدا کنید.از این اطلاعات در موارد خاص استفاده کنید. مثلا زمانی که برای تبلیغات فصلی ، نمایشگاه ها و تخفیفات ویژه  دارید. با این روش میتوانید مشتریان خود را مطلع کنید.

تکنولوژی QR Code ها به راحتی قابل دسترس هست.

یکی  دیگر از ویژگی هایی که باعث شده qr code ها برای بازاریاب ها خیلی جذاب باشد. این قابلیت qr code است که  میزان هزینه آنها پایین و کاربردی جهانی دارد. با qr code ها شما در هر مکان و زمان به مشتریان تون دسترسی خواهید داشت. به جز یه گوشی هوشمند، هیچ وسیله دیگه لازم نیست. هیچ واسطه ای بین شما و مشتری تون قرار نمیگیره.

 

آمار و اندازه گیری تبلیغاتی خودتون رو به دست آورید

دیگر قابلیت qr code، شما میتوانید به همه آمارهای کلیدی لازم دست پیدا کنید. از جمله تعداد اسکن، مکان و زمان  اسکن و نیز سیستم عاملی که برای هر اسکن ازش استفاده شده است دسترسی داشته باشید.

همه آمار ها مربوط به همون لحظه بوده است و به سادگی قابل مشاهده است . این آمار به شما کمک میکند تا موفقیت اهداف تبلیغاتی تون را اندازه گیری کنید. با توجه به اون تغییرات لازم رو در طول کمپین تون اجرا کنید.

 

QR Code، یه تکنولوژی فراگیر و ماندگار 

امروزه آماری که نشان میدهد. حدود دو میلیارد و هفتصد میلیون گوشی هوشمند در دنیا وجود داره. این تعداد از گوشی موبایل (و اسکن کننده های بالقوه QR Code ها) نشان میدهد. که بازاریاب ها باید توجه بیشتری به بازاریابی موبایلی داشته باشند. اگه تاکنون به این فرصت توجه نداشته بودید. امروز بهترین فرصت برای شما فراهم شده که  توجه به این موقعیت و استفاده بهینه از مزایا و فرصت های اون هست.

تحقیقات نشان میدهد نحوه استفاده مردم از اینترنت به سرعت در حال تغییر است. به صورتی که استفاده از گوشی های هوشمند و تبلت ها برای بازدید از وب سایت ها، به سرعت رو به افزایش است.

امروزه مردم برای حضور در اینترنت کمتر از کامپیوتر و لپ تاپ ها استفاده می کنند. این خود یکی از بهترین قابلیت qr code برای بازاریابها محسوب می شود.

با رواج روزافزون QR Code ها در کمپین ها، آنها دارند به سرعت به یک واژه کلیدی تبدیل می شوند. همین باعث رشد بیشتر اطلاعات کاربرها در مورد آنها شده است. به عنوان مثال، ۷۵ درصد کاربران موبایل های هوشمند در آلمان QR Code ها و قابلیت qr code رو میشناسند. از طرف دیگر موبایل ها و تبلت های بیشتری هم هر روز به تکنولوژی اسکن کردن QR Code مجهز میشوند. همه این عوامل در کنار همدیگر ، باعث پذیرش بیشتر و به دست آوردن گروه هدف بزرگتر شده است .

 

سفارشی سازی کدهای QR CODE

یکی دیگر از قابلیت qr code این است که شکل ظاهری کدها راسفارشی سازی می کند. بنا به خواسته مشتری و نوع سفارش و حتی لوگوهای انحصاری هر کمپین وشرکت و یا حتی اهداف کاری یه شرکت را بر روی ظاهراین کدها تعبیه کرد. که خود این باعث تشویق مشتری برای اسکن آن کد میشود .

فایل هایی با قابلیت چاپ گوناگون

دیگر قابلیت qr code ها این است که میتوانید در فرمت های مختلف از جمله JPG, PNG,EPS,SVG چاپ کنید. این فرمت ها قابلیت استفاده در انواع طراحی ها و چاپ ها ، حتی در پوسترهایی با رزولوشن تصویر بالا رو دارند.

ذخیره حجم زیادی اطلاعات در کادری کوچک

تصور کنید یه شرکت بخواهد رزومه کاری خود را  در یک کارت ویزیت تعبیه کند. آیا این کار ممکن است؟ مسلما خیر. این کار بدون کیوآر کدها غیر ممکن می باشد . با قرار دادن یه کد کیوآر در کارت ویزیت با هر ابعاد و اندازه، حجم زیادی از اطلاعات مد نظر را به مشتری منتقل خواهد کرد.

 

طراحی کد های QR داینامیک و استاتیک خود را به ما بسپارید

QRLAND اولین و بروزترین سایت QR ساز داینامیک در ایران

بیشتر