QRLAND

تفاوت کدهای دینامیک وکدهای استاتیک

کدهای  دینامیک و استاتیک

 

کدهای دینامیک که با نام “کدهای QR” زنده شناخته شده اند

به محض ساخته شدن، لینک مقصد اصلی آنها بدون تداخل با کد قابل ویرایش است. پس از اسکن شدن، کد دینامیک شما را به سروری هدایت می کند که دستورالعملهای ویژه ای در یک پایگاه داده روی آن ذخیره شده و طوری برنامه ریزی شده است که کنش ویژه ای با تصویر اسکن شده داشته باشد. کدهای دینامیک مناسبند از این لحاظ که یکبار ساخته شده و بکار می روند و می توانید اطلاعات به نمایش درآمده هنگام اسکن را با لینک(دامنه، وب) نمایش دهنده اطلاعات تغییر دهید.

 

کدهای استاتیک

بر خلاف کدهای دینامیک، کدهای QR استاتیک یا مستقیماً اطلاعات را در یک فرم متنی ذخیره می کنند یا شخص را به یک صفحه وب هدایت می کنند بدون آن که بتوانند وی را به صفحات ثانوی راهنمایی کنند. این بدان معنی است که اطلاعات یا لینک قالب تغییر یا ویرایش نیست(شما هر بار باید یک کد استاتیک جدید ایجاد کنید). کدهای استاتیک برای افرادی مناسب است که خواهان کدی برای نگهداری اطلاعات دائمی خود می باشند(مثلاً اطلاعات تاریخ تولد و گروه خون).

کدام کد بهتر است: دینامیک یا استاتیک

کدهای استاتیک حاوی اطلاعات مفید مستقیم هستند. این به این معنی است که شما قادر به مدیریت و ردیابی اطلاعات این نوع کد نخواهید بود . این بسیار ناخوشایند است ، زیرا اگر نیاز باشد نمی توانید بدون چاپ تمام مطالب قبلی، اطلاعات مورد نظرتان را تغییر دهید.

کدهای دینامیک حاوی لینکهایی به سرورهای اختصاصی هستند که اطلاعاتی در خصوص این که چه نوع اطلاعاتی اکنون باید نمایش داده شود یا لازم است به چه صفحه وبی هدایت شوید در آن ذخیره شده است. این بدین معنی است که می توانید آن کد را ردیابی کنید(اطلاعات استاتیکی را جمع آوری کنید) و یک لینک وب مقصد می تواند تغییر داده یا ویرایش شود بدون آن که در ساختار کد دستکاری صورت گیرد. این استفاده از کدهای دینامیک را جهانی می سازد از آن جهت که لازم نیست مطالب پرینت شده قبلی را مجدداً پرینت کنید. تمام آنچه را که لازم دارید این است که لینک مقصد را تغییر دهید که با کد استاتیک این کار غیرممکن است. این واقعیت که می توانید اطلاعات نمایش یافته با کدهای دینامیک را حتی پس از چاپ آنها کنترل کنید از برتری انتخاب کدهای دینامیک نسبت به استاتیک حکایت دارد اگر که بعد از بکار گیری جایگزینی آن مشکل نباشد(ویرایش حجیم، یا این که از نظر فیزیکی دسترسی به کد ناممکن باشد).

به نظر می رسد کدهای استاتیک در بخش رایگان استفاده بیشتری دارند زیرا از نظر فناوری تجهیزاتی نیاز ندارند در حالی که کدهای دینامیک سرورها را مشغول می کنند زیرا نیاز به پردازش دارند. بنابراین وبسایتهایی که کد QR رایگان عرضه می کنند معمولاً کدهای QR استاتیک را بصورت رایگان و کدهای QR دینامیک را بصورت فروشی عرضه می نمایند.

با TrustThisProduct چکار می توانید بکنید؟

سرویس TrustThisProduct فرصت (بطور رایگان) ایجاد، مدیریت و ردیابی سه کد QR دینامیک از دامنه های Me24.info، About24.info و MyPet24.info را ارائه می نماید. در عین حال این کدهای دینامیک ( برحسب سرورهای مربوط به آنها) با رزرواسیون سرور چندگانه و تشخیص DNS جغرافیایی، وابسته به سرور با پلتفرم فناوری تجاری TrustThisProduct می باشند.

 

کد دینامیکی در مقابل کد استاتیک

کدهای QR یک نوع بارکد هستند. تفاوت بارکد و کدهای QR این است که بارکد ها ۱d هستند در حالیکه کدهای QR 2d هستند. این تفاوت کوچک اجازه می دهد تا کدهای QR برای ذخیره اطلاعات بیشتر، در کاراکتر های مختلف، از بارکد.

یک کد QR پویا به صاحب کد QR می دهد که توانایی تغییر آدرس که کد QR آن را تغییر می دهد. فقط با کلیک کردن بر روی URL که شما ابتدا وارد شده بودید، تغییر آدرس و تایید تغییرات، همان کد QR به طور خودکار اسکنر را به یک مقصد جدید هدایت می کند. با استفاده از کدهای QR پویا، چاپ مجدد کد حتی پس از تغییر اطلاعات لازم نیست.

 

“QR” مخفف کد های پاسخ سریع است که امروزه به عنوان یک نوع بازاریابی تلفن همراه توسط صاحبان کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد. کدهای QR به عنوان کدهای ماتریس مربع شکل سیاه و سفید به نظر میرسند. به غیر از حل و فصل در کدهای QR و سیاه و سفید، شما می توانید انتخاب کنید کد پاسخ سریع خود را با اضافه کردن رنگ و یک تصویر یا آرم اگر شما می خواهید. سفارشی سازی کد QR خود را جذاب تر می کند. این به نوبه خود منجر به اسکن بیشتر از مخاطبان مورد نظر شما می شود و با گسترش به منجر به سود بیشتر می شود.

مزایای کدهای QR پویا

به غیر از دادن صاحبان کد QR توانایی تغییر مقصد URL خود، کدهای QR پویا به صاحبان اجازه می دهد تا ببینید که چند بار کد QR شما اسکن شده است.

از آنجا که یک کد QR دینامیکی چاپ شده به چاپ کمتری از کدهای QR جدید منجر می شود، هر بار که صاحب کد کد می خواهید URL را تغییر دهید، می توان گفت که این کار با محیط زیست سازگار تر است.

کدهای QR پویا به شما اجازه می دهد URL های مختلفی داشته باشید. با این کار، منظور من این است که شما می توانید یک کد QR واحد ایجاد کنید و آن را به URL های مختلف لینک کنید. این اجازه می دهد صاحب کد QR برای ارسال مشتریان خود را به صفحات فرود مناسب یا فروشگاه برنامه در زبان های مختلف.

کد دینامیکی در مقابل کد استاتیک – کدهای QR استاتیک

بر خلاف کد های دینامیک QR، کدهای QR استاتیک به آدرس خاصی اشاره دارند. آدرس معمولا ثابت می شود. این باعث می شود که کاربر نتواند مقصد خود را تغییر دهد که کد QR یک بار آن را اسکن می کند. اگر مقصد مقصد کد QR را تغییر دهید، باید یک کد QR دیگر ایجاد کنید.

 

کدهای QR استاتیک

در حالی که هر دو نوع کدهای QR به شما اجازه می دهند انتخاب کنید که کدام کد پیوند هستند، کدهای QR استاتیک پس از تولید، اطلاعات را رمزگذاری می کنند. این به این معنی است که هنگامی که محتوای را تنظیم میکنید نمیتوانید آن را تغییر دهید.

در کنار سمت کتیبه QR استاتیک می تواند به عنوان لینک های آنلاین استفاده شود. امروزه، با این حال، کاربران می توانند به اینترنت در هر کجا که می روند دسترسی پیدا کنند.

 

کدهای QR پویا – در مقایسه با کدهای QR استاتیک، کدهای QR پویا مزایای زیر را ارائه می دهند:

 

  • پیگیری فعالیت اسکن

با استفاده از کدهای QR پویا، می توانید تعداد افرادی که کد QR خود را اسکن کرده اید، مکان آنها و نوع دستگاه مورد استفاده برای انجام اسکن را ببینید

 

  • نیازی به نوشتن کد QR نیست

URL در کد QR موجود را می توان بدون نیاز به ایجاد یک کد QR جدید تغییر داد که به موجب آن بازاریاب ها به شدت ترجیح می دهند.

 

  • کد QR کوچک

همانطور که داده ها در یک کد QR دینامیک حاوی یک URL کوتاه هستند، کد QR چندین ماژول دارد. این باعث می شود که کد QR بسیار کمتری نسبت به کدهای QR استاتیک باشد

 

  • تغییر تاریخ انقضا

اگر کمپین بازاریابی شما تغییر کرده است، می توانید هر بار کد QR خود را فعال یا غیرفعال کنید. این است که با کدهای QR Static امکان پذیر نیست زیرا URL مقصد همچنان فعال است.

کد QR استاتیک: دائمی اما غیر قابل ردیابی

طراحی کد های QR داینامیک و استاتیک خود را به ما بسپارید

QRLAND اولین و بروزترین سایت QR ساز داینامیک در ایران

بیشتر